BZD27C10P RQG
- 型號描述:
Zener Diode 10 V 1 W ±6% Surface Mount Sub SMA
DIODE ZENER 10V 1W SUB SMA
- 型號:
- BZD27C10P RQG
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 10 V
- Tolerance
- ±6%
- Power - Max
- 1 W
- Impedance (Max) (Zzt)
- 4 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 7 µA @ 7.5 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 200 mA
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)